Policjantki zatrzymały sprawcę kradzieży z włamaniem na A4

45-latek z Wrocławia myślał, że A4 to bezpieczna droga. Odzyskali auta za 60 tysięcy, a kierowca dowiedział się, że brak praw jazdy to zły pomysł.

Udostępnij

Zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem na autostradzie A4

Służby z dwóch województw połączyły siły i dopadły 45-letniego mężczyznę. Gość odpowiada za kradzież z włamaniem, a łup o wartości 60 tysięcy złotych wrócił do właścicieli. Cyfry mówią same za siebie. Wszystko rozegrało się podczas rutynowej kontroli na A4.

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bolesławcu miały oko na autostradę. Dostały cynk o zestawie pojazdów z łódzkiego, które pochodziły z przestępstwa. Szybko namierzyli cel. I tu się zrobiło ciekawie.

Odzyskane pojazdy i kolejne przestępstwo

Kontrola potwierdziła najgorsze: dostawczak i laweta zostały skradzione kilka dni wcześniej. Za kółkiem siedział 45-letni mieszkaniec Wrocławia. No kto by pomyślał.

Wtedy wyszedł na jaw kolejny problem. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a mimo to pewnie prowadził auto.

Dalsze losy sprawcy i zabezpieczonego mienia

Kierowca trafił w kajdanki, a auta przejęli policjanci z województwa łódzkiego. Teraz czekają na niego dalsze czynności procesowe.

Za ten cały bałagan grozi mu nawet 10 lat więzienia.


Źródło: Policja Dolnyśląsk

Redakcja kudowafm.pl  ·  pozyskano 22.05.2026 19:09  ·  opublikowano 22.05.2026 20:09  ·  oryginał 22.05.2026 08:45
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *